Hakkımızda

BMS Çelik Hasır bir BMS GRUP Kuruluşudur

Türkiye'nin ilk ve en yüksek kapasiteli Çelik Hasır fabrikası 1971 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur. Farklı firmalar tarafından 2001 yılına kadar işletilen bu tesis 3 yıl süreden sonra 2004 yılının Eylül ayında BMS GRUP bünyesine dahil olmuştur.

Köklü modernizasyon çalışmalarından sonra yeni ve modern makine ilaveleri ile tekrar faaliyete başlayan BMS ÇELİK HASIR SAN. VE TİC. A.Ş. günümüzde de Türkiye 'nin en modern ve en yüksek kapasiteye sahip çelik hasır fabrikasıdır. Son makine ilaveleri ve büyütülen kapalı alanlarıyla yıllık kapasite 120.000 ton/yıl çelik hasır, 120.000 ton/yıl soğuk çekme çubuğa ulaşmıştır. 7000 m² kapalı 5000 m² açık olmak üzere toplam 12.000 m² alanda faaliyet gösteren BMS ÇELİK HASIR SAN. VE TİC. A.Ş. başta Türk standartları olmak üzere dünyadan genel kabul edilen ASTM, DIN ve BSI gibi standartlarda üretim yapmaktadır. Üretilen çelik hasır ve soğuk çekme çubukların kalite kontrolleri tesis bünyesindeki laboratuvarda sürekli yapılmakta ayrıca periyodik olarak üniversitelerin test laboratuvarında da kalite kontrol testleri yapılmaktadır.

Modern teknoloji ürünü olan çelik hasır,kullanım yerine göre zamandan, işçilikten ve tüketimden %35- %40 oranlarında tasarruf sağlar. TSE ve ISO belgelerine sahip olan BMS ÇELİK HASIR SAN. VE TİC. A.Ş. Standart ölçü (500 Cm x 215 Cm) dışında projeye göre veya ihtiyaca göre özel ebatlarda da üretim yapmaktadır. Ayrıca çelik hasır dışında ST IVB kalitesinde Ø 4 mm den Ø 12 mm 'e kadar düz ve nervürlü ( 1 mt - 12 mt arası ) çelik çubuk veya kangal üretilmektedir.

BMS ÇELİK HASIR SAN. VE TİC. A.Ş. Türkiye’deki iddialı konumunun yanı sıra Türkiye’nin Çelik Hasır ihracatında %30 unu gerçekleştirmektedir. İhracat yapılan ülkelerin bazıları ABD - Yunanistan - K.K.T.C. - Libya - Irak - Nijerya - Kuzey Yemen - Almanya - Rusya - Jamaika - Suriye - Arnavutluk - İsrail - Hırvatistan ve Afrika sayılabilir. Sürekli kaliteyi ilke edinen BMS ÇELİK HASIR SAN. VE TİC. A.Ş. mutlak müşteri memnuniyetini de kendine ilke edinmiştir. Bu nedenle BMS ÇELİK HASIR SAN. VE TİC. A.Ş. uzman kadrosuyla çelik hasır ve soğuk çekme çelik çubuk konusundaki her türlü soru ve sorununuzu en kısa sürede cevaplar ve kavuşur.

Hızlı Çözümler için Bize Ulaşın